Annapurna Base Camp Trek: Oog in oog met een achtduizender

Door Jan Bakker

Vind die ene speciale wandeling
Zoeken
Annapurna Base Camp Trek: Oog in oog met een achtduizender
Snel persoonlijk advies
Kosteloos annuleren tot twee weken van tevoren
Trekking Experts per bestemming

Het Annapurna Base Camp is een van de meest spectaculaire trekbestemmingen in Nepal. Het hooggelegen plateau waar het kamp zich bevindt, heet de Annapurna Sanctuary en wordt omgeven door een arena van scherpe bergtoppen bedekt met sneeuw en ijs. Deze locatie ademt klimhistorie. De eerstebeklimming van een achtduizender begon op deze plek. Maar in tegenstelling tot de gevaarlijke beklimming is de trek naar deze magische plek relatief eenvoudig. Bij Bookatrekking.com hebben we honderden trektochten naar het Annapurna Base Camp georganiseerd. Ga je ook mee?

Ik ben Jan en ik reis al 20 jaar naar de meest spectaculaire bergketens in Azië, waaronder de Karakoram in Pakistan en de Tien Shan in Kirgizië. Wat betreft berglandschappen is de regio Annapurna nog steeds een favoriet. Waarom zou je deze trektocht moeten doen? We geven je alle redenen in deze blogpost!

Annapurna Base Camp Trek: In de voetsporen van klimlegendes

In de race voor de eerste beklimming van een piek boven de 8000 meter koos een Franse expeditie de 8091 meter hoge Annapurna l als hun doel. Dit was in 1950, lang voordat klimmers waren uitgerust met technische uitrusting. De zware, maar succesvolle expeditie werd onsterfelijk gemaakt door de expeditieleider Maurice Herzog in zijn boek met de simpele titel Annapurna. Het is een verhaal van helden en horror, een must-read voor iedereen die de Annapurna Base Camp Trek doet. Veel mensen denken dat K2 of de Mount Everest de dodelijkste bergen zijn van alle achtduizenders. Dit is echter Annapurna l, waar een op de drie klimmers die de berg proberen te beklimmen, niet terugkomt. De berg is zo dodelijk vanwege de vele lawines die dagelijks van de hellingen naar beneden razen. Geweldig om te zien vanuit het veilige basiskamp!

We beschouwen de trektocht als gemiddeld. Ja, het is hard werken, maar er is niets technisch aan de Annapurna Base Camp Trek. Goed bewandelde paden verbinden iconische plaatsen zoals Poon Hill, Machhapuchhare Base Camp en natuurlijk het hoogste punt op de trektocht op 4.130 meter boven zeeniveau, Annapurna Base Camp (ook wel ABC genoemd). Er is vaak wat verwarring over ABC en de Annapurna Sanctuary. Het ABC is het basiskamp zelf, terwijl de Sanctuary het geografische gebied rond de voet van het Annapurna massief is. Als we het hebben over de Annapurna Base Camp Trek en de Annapurna Sanctuary Trek, zijn dit een en dezelfde tocht.

Annapurna Base Camp Trek: In de voetsporen van klimlegendes

Boek nu

De Annapurna trektochten versus de Everest trektochten: Een vergelijking

Trekken in Nepal, dat is toch allemaal hetzelfde? Nou, niet helemaal. Hoewel er natuurlijk veel overeenkomsten zijn tussen de trekkinggebieden, zijn er ook grote verschillen. Laten we eens kijken naar de verschillen tussen de belangrijkste trekbestemmingen in Nepal, de Annapurna regio versus de Everest regio. We vergelijken ook de twee belangrijkste langeafstandstrektochten in de Annapurna regio, het Annapurna Circuit versus het Annapurna Base Camp.

Annapurna trekking versus Everest trekking

Reizen naar en van

Alle trektochten in de Everest-regio beginnen in Lukla en vereisen een vlucht met een klein vliegtuig of een helikopter. De trekkingroutes in de Annapurna's zijn per voertuig bereikbaar, hoewel vluchten (naar Pokhara) optioneel zijn.

De bergen

Oke, de Everest-regio heeft de hoogste berg ter wereld, Mount Everest. Maar tochten in beide gebieden geeft je de kans om drie of vier bergen van 8000 meter te zien. Het is in principe Everest, Lhotse, Cho Oyu en Makalu tegen Annapurna I, Manaslu en Dhaulagiri. Same, same but different, het zijn allemaal fenomenale bergen om naar te kijken.

De lengte van de trekkingroutes

Beide gebieden hebben korte en lange trekkingroutes. Over het algemeen zijn trektochten rond Everest langer, en je moet minstens 10 dagen toewijden om een route te voltooien. Er zijn meer opties voor kortere wandelingen in de Annapurna regio, zoals Mardi Himal en de Ghorepani Poon Hill trek. Deze kunnen allemaal in 8 dagen of minder worden gedaan.

De hoogte

De belangrijkste reden dat je meer tijd nodig hebt in de Everest regio is de hoogte. Als je geen retourwandeling wilt maken, moet je passen beklimmen die meer dan 5000 meter hoog zijn om een lus te maken. De Annapurna's hebben meer opties. Je kunt de hoogte in gaan op het Annapurna Circuit. Maar het is mogelijk om tochten te maken onder de 4000 meter en toch ongelooflijke uitzichten te hebben op de bergen. Het verlaagt de lat voor mensen met minder tijd, of voor degenen die geen extreme hoogtes willen bereiken.

De mensen

Het is een veel voorkomend misverstand dat alle bergbewoners in Nepal Sherpa zijn. De Sherpabevolking wonen en werken voornamelijk in de Solu-Khumbu-vallei, het belangrijkste bewoonde gebied in de Everest regio. De Annapurna regio heeft twee belangrijke etnische groepen: de Gurung- en Magar-mensen.

Ons oordeel

Beide gebieden zijn trekbestemmingen van wereldklasse. Als je niet veel tijd hebt, je wilt vermijden te vliegen of het beklimmen van zeer hoge hoogten niet is wat je zoekt, dan is de Annapurna regio waarschijnlijk een betere keuze. Als je verlangt naar avonturen op grote hoogte, weg van de drukte en mogelijk het beklimmen van een 6000-er, dan past de Everest-regio misschien beter bij je. In beide gevallen zorgt Bookatrekking.com ervoor dat je trektocht in Nepal onvergetelijk wordt.

Annapurna Base Camp versus Annapurna Circuit

Deze trektochten zijn in hetzelfde gebied, maar ze verschillen behoorlijk van karakter. Een van de belangrijkste verschillen is de hoogte. Op het Annapurna Circuit moet je de 5.416 meter hoge Thorung La beklimmen als je de trektocht wilt voltooien. De Annapurna Base Camp hoogte op 4.130 meter is veel lager, en als het niet goed gaat, is er geen absolute noodzaak om daar te komen. De meeste reisroutes op het volledige Circuit duren meer dan twee weken. ABC kan in 9 dagen worden gedaan, ideaal voor trekkers met minder tijd. Ten slotte zijn er op het Annapurna Circuit nieuwe wegen gebouwd, waardoor trekkers soms op de weg moeten lopen. Dat zal voorlopig niet gebeuren bij de Annapurna Base Camp trek, omdat de route naar de Sanctuary een doodlopende vallei is. De keuze is aan jou, beide trektochten zijn fantastisch!

De Annapurna trektochten versus de Everest trektochten: Een vergelijking

Hoe zwaar is de Annapurna Base Camp Trek?

De meeste bergavonturen die we bij Bookatrekking.com doen, zijn trektochten, behalve onze beklimmingen van Island Peak en Mera Peak. Trektochten in de Himalaya kunnen zwaar zijn, maar in de meeste gevallen is de technische moeilijkheidsgraad vrij laag. Wandelpaden zijn duidelijk en het terrein zelf is veilig. Wat trekking in Nepal vaak moeilijk maakt, is de hoogte. Om dichter bij de hoge bergen te komen, moet je stijgen. Dat gezegd hebbende, is de hoogte van het Annapurna Base Camp vrij bescheiden in vergelijking met bijvoorbeeld het Everest Base Camp. Op een hoogte van iets boven de 4000 meter en een geleidelijke hike qua hoogteverschil, is de trektocht naar het Annapurna Base Camp op geen enkele manier extreem. Behalve de uitzichten. Het is een geweldige eerste Himalaya trektocht.

Wat is het beste seizoen voor de trek naar Annapurna Base Camp?

Het Annapurnagebied heeft hetzelfde trekkingseizoen als de meeste andere berggebieden in Nepal die onderhevig zijn aan de moessonregens. In de pre-moesson, in het voorjaar van het noordelijk halfrond, zijn de trekkingomstandigheden uitstekend. Het is niet zo koud als in de winter en de regenval is normaal gesproken laag. Uiteraard is het drukker in deze tijd van het jaar. De zomermaanden zijn over het algemeen nat en de kans om de bergen te zien is lager vanwege de bewolking. Het goede aan deze tijd is dat je het pad voor jezelf hebt. De herfst is vergelijkbaar met de lente, met één verschil. Vanwege de moessonregens is de lucht helderder. Tenslotte is er het winterseizoen. De Annapurna Base Camp trek is eigenlijk geweldig om in de winter te doen. Het hoogste punt is 4.130 meter, wat de trektocht minder koud maakt dan bijvoorbeeld het Everest Base Camp en het Annapurna Circuit, die allemaal de 5000 meter overschrijden. En je zult waarschijnlijk de bergen niet delen met andere trekkers.

Wat is het beste seizoen voor de trek naar Annapurna Base Camp?

Een 9-daagse trip naar het Annapurna Base Camp

Met deze versnelde versie kun je de trektocht naar het Annapurna Base Camp in kortere tijd doen, terwijl je toch de meeste hoogtepunten ziet.
Dag
1

Vlucht naar Pokhara en trek naar Ghandruk

Duur: 05:45 h
Afstand: 13.3 km
Stijging: 1120 m
Daling: 190 m
Deze optie met een vlucht van Kathmandu naar Pokhar bespaart je kostbare tijd. Deze tijd kun je besteden op de paden naar het dorp Ghandruk. Zorg ervoor dat je de juiste kant van het vliegtuig kiest voor het beste uitzicht op de Himalaya. Ons team wacht op je op de luchthaven van Pokhara. Bij aankomst rijd je in 1 uur en 20 minuten naar Nayapul (nieuwe brug) aan de hoofdweg bij Birethanti. Vanaf hier beginnen we onze trektocht. Vanuit Birethanti trekken we naar Ghandruk, een prachtig dorp dat voornamelijk wordt bewoond door de Gurung gemeenschap. Als de tijd het toelaat, kun je het Gurung museum bezoeken.

Ghandruk

Info
Ghandruk
Dag
2

Trek naar Chhomrong

Duur: 06:00 h
Afstand: 10.6 km
Stijging: 800 m
Daling: 800 m
We trekken een uurtje bergopwaarts naar Kimrungdanda, terwijl we genieten van een prachtig uitzicht op Annapurna Zuid, Hiunchuli, Fishtail Mountain (Machhapuchhre) en Ganggapurna. Wat volgt is een steile afdaling naar de Kimrong Khola. Dan hebben we een makkelijke wandeling naar Chhomrong, een prachtig dorpje gelegen in de schoot van de bergreus Annapurna.

Chomrong

Info
Chomrong
Dag
3

Trek naar Bamboo

Duur: 03:00 h
Afstand: 6.5 km
Stijging: 540 m
Daling: 240 m
We dalen 2500 stenen trappen af en steken de brug over boven Chhomrong Khola. Vanaf hier is het een klim bergopwaarts naar Sinuwa. Vervolgens gaan we door een prachtig bos naar Kuldihar, gevolgd door een makkelijke afdaling naar Bamboo. We overnachten in het dorp Bamboo.

Bamboo

Info
Bamboo
Dag
4

Trek naar Deurali

Duur: 03:20 h
Afstand: 7.14 km
Stijging: 840 m
Daling: 10 m
We trekken door een vochtig en koud bamboebos en stijgen dan gestaag enkele steile stukken. Bij het bereiken van het Himalaya Hotel opent het bos zich voor de zon met een verbluffend uitzicht op de gletsjerrivier eronder. Daarna nemen we een steile klim door een veel droger bos voordat we de Hinku Grot bereiken. Vanaf hier daalt de route dichter bij de rivier alvorens we naar Deurali klimmen, het mooiste stuk van de dag. De vegetatie is schaarser, waardoor een magisch uitzicht op de vallei, de rivier en de steile kliffen ontstaat. Een geweldige plek om te overnachten.

Deurali

Info
Deurali
Dag
5

Trek naar Annapurna Base Camp (4130m) via Machhapuchhre Base Camp (3700m)

Duur: 03:30 h
Afstand: 6.7 km
Stijging: 950 m
We klimmen gestaag door een rivierbedding en dan over een steile weg naar de berghelling, en dan volgt een wat inspannende wandeling van Bagar naar Machhapuchhre Base Camp. Vanaf het basiskamp krijgen we een uitstekend uitzicht op de majestueuze Machhapuchhre samen met Mt. Hiunchuli, Annapurna Zuid, Annapurna I, Annapurna III, Gandharvachuli en Gangapurna. De vegetatie wordt hierna schaars en het pad verbreedt zich als we het Annapurna Sanctuary binnen trekken. Vanaf hier krijgen we een sensationeel uitzicht op de nabijgelegen zuidflank van Annapurna South die boven ons uittorent. De Sanctuary heeft een dynamisch uitzicht zonder het 360-graden panorama te belemmeren. Vanuit het basiskamp genieten we weer van een betoverend uitzicht op de Machhapuchhre, Annapurna South, Annapurna I, Hiunchuli en andere bergtoppen. We overnachten in Annapurna Base Camp.

Annapurna Base Camp

Info
Annapurna Base Camp
Dag
6

Trek naar Bamboo

Duur: 05:30 h
Afstand: 14 km
Stijging: 10 m
Daling: 1810 m
We dalen af naar het prachtige Bamboo. Het is ongeveer 6 uur teruglopen via dezelfde route. Onze route daalt ongeveer 1.700m hoogtemeters langs de oever van Modi Khola naar Bamboo op 2.345m. Bij het bereiken van Bamboo, hebben we tijd om de plek te verkennen.

Bamboo

Info
Bamboo
Dag
7

Trek naar Jhinu Danda

Duur: 04:45 h
Afstand: 9.3 km
Stijging: 470 m
Daling: 1040 m
‘s Ochtends wandelen we naar Jhinu Danda. We zullen een steile klim maken naar Kuldi Ghar. Van daar naar Sinuwa en vervolgens over de stenen trap naar Lower Chomrong. Daarna klimmen we duizend stenen treden omhoog om Upper Chhomrong te bereiken. Op het laatste stuk dalen we via het steile pad af naar Jhinu Danda. Je kan lekker bijkomen in de natuurlijke warmwaterbronnen op 20 minuten afstand van Jhinu Danda.

Jhinu Danda

Info
Jhinu Danda
Dag
8

Trek naar Naya Pul en terugrit Pokhara

Duur: 08:00 h
Afstand: 19.6 km
Stijging: 720 m
Daling: 1340 m
We trekken van Jhinu Danda naar Nayapul, terwijl we genieten van het prachtige heuvellandschap van West-Nepal. Vanuit Nayapul rijden we naar Pokhara. Vanaf hier rijden we terug naar Pokhara. Als de aanleg van de weg tussen Jhinu Danda en Nayapul voltooid is, kunnen we de tocht overslaan en van Jhinu Danda naar Pokhara rijden.

Pokhara

Info
Pokhara
Dag
9

Vlucht Pokhara - Kathmandu

Op de laatste dag vliegen we terug naar Kathmandu. Als je het geluk hebt om een stoel aan het raam aan de linkerkant van het vliegtuig te hebben, kun je alle grote pieken van de centrale Nepalese Himalaya zien.
Verberg hele route

Annapurna Base Camp kaart

Deze kaart toont beide trekkingopties voor Annapurna Base Camp.

Verblijf in de traditionele dorpen tijdens de Annapurna Base Camp Trekking

Hoe is het om te verblijven in de traditionele dorpen langs de trekkingroutes van Nepal? Naar mijn mening is het een integraal onderdeel van een trektocht in Nepal. Het is een perfecte symbiose van ruige bergwildernis en een unieke bergcultuur. Als je in de bergdorpen verblijft, krijg je echt een glimp van hoe het leven is in de Annapurna's.

In elk dorp verblijf je in een theehuis, de lokale benaming voor een pension. Tijdens mijn trektochten in Nepal ben ik altijd enthousiast om vroeg aan te komen op de volgende bestemming. Waarom? Omdat ik hou van de sereniteit en eenvoud van het leven in de bergdorpen. Thee drinken en me onderdompelen in de dagelijkse leven in de Himalaya. In sommige dorpen kun je een klooster bezoeken, of als je geluk hebt kun je een van de vele boeddhistische festivals bijwonen. De theehuizen zelf zijn eenvoudig, hoewel sommige van hen de afgelopen jaren enigszins wat luxer zijn gemaakt, met doorspoeltoiletten, warm water en zelfs WiFi. Gelukkig staat het heerlijke dhal bat, essentieel trekkingvoedsel in Nepal, nog steeds op het menu van elk theehuis. Ervaar de bergcultuur van Nepal tijdens de Annapurna Base Camp Trek!

Verblijf in de traditionele dorpen tijdens de Annapurna Base Camp Trekking

Ben je nog niet zeker van je zaak of wil je je plannen voor de Annapurna Base Camp Trek bespreken met een van onze trekkingexperts? Neem vandaag nog contact op en zet je dromen om in herinneringen!

Welke vergunningen heb ik nodig voor de Annapurna Base Camp trektocht?

Wanneer je een trektocht naar het Annapurna Base Camp plant, is het essentieel om de volgende vergunningen te verkrijgen:

TIMS (Trekkers Information Management System):

Deze vergunning is cruciaal voor elke trekker die van plan is Nepal te verkennen, of het nu naar het Everest Base Camp is of naar Poon Hill. Het is een verplichte vereiste voor alle trekkingroutes, en de vergoeding is NRS 2000 per persoon, ongeveer 17 USD of 15 EUR.

Annapurna Conservation Area Project (ACAP) Permit:

Een ACAP-vergunning is een must voor degenen die de trekkingroutes binnen de regio Annapurna willen doorkruisen. Beheerd door de National Trust for Nature, heeft het als voornaamste doel de flora en fauna en het natuurlijke milieu van de regio te beschermen en te behouden. De fondsen die worden verzameld uit deze vergunningen worden toegewijd aan natuurbeschermingsinitiatieven.

Voor elk individu dat aan een enkele trektocht begint, bedraagt de kostprijs van een ACAP-vergunning Rs. 3000 (ongeveer USD 25), ongeacht de duur van het verblijf. Deze vergunningen kunnen worden verkregen in zowel Kathmandu als Pokhara, en aangewezen controlepunten langs de route zorgen ervoor dat de trekkingrecords worden bijgehouden.

Paklijst voor de Annapurna Base Camp Trek

Voor iedere trekking in Nepal is een basisuitrusting voor trekking vereist. Zeker de basics zoals een 80-90 L rugzak en kwalitatieve trekking sokken. Check onze paklijst voor trekking in Nepal om een beter idee te krijgen van wat je allemaal klaar kunt leggen.
  • Documenten

  • Slapen

  • Schoeisel

  • Kleding

  • Accessoires

Waar kan ik de Annapurna Base Camp Trek boeken?

Bij Bookatrekking.com kun je deze en vele andere trektochten boeken. Onze begeleide opties komen met experts ter plaatse, en bieden je een gemakkelijke, stressvrije, veilige en leerzame manier om van de natuur te genieten. Vind onze aanbiedingen hier. Met ons gebruiksvriendelijke platform kun je verschillende trekkingopties bekijken en vergelijken, en de perfecte oplossing vinden voor jouw interesses, vaardigheden en budget.

Als je vragen hebt over een specifieke trekking of hulp nodig hebt bij het kiezen van de juiste trekking, staat ons team van trekkingexperts voor je klaar. Neem contact met ons op en we geven je graag persoonlijke aanbevelingen en advies om je te helpen het avontuur van je leven te plannen.

Is dit niet jouw ding en ben je op zoek naar andere geweldige avonturen? Bekijk dan een van onze volgende blogposts:

Reacties

Over ons

Bij Bookatrekking.com vind je de trekking die je leven onvergetelijk zal maken. Of je nu de Inca Trail wilt verkennen of de Kilimanjaro wilt beklimmen. Bookatrekking.com heeft een breed en gevarieerd aanbod van eersteklas trekkings. Hier worden geen valse beloftes gedaan. Transparante prijzen en boekingen worden direct vastgelegd. Zoek, vergelijk, boek en trek!
Lees meer over ons
Over ons

Ook interessant

Meer lezen